RECENZJA: Serbski film

Serbski Film nie może być w żaden sposób traktowany w kategorii rozrywki. Nie potrafię naprawdę znaleźć żadnej sceny, wypowiedzi w tej produkcji, która w jakiś sposób dostarczyła mi rozrywki. Film Spasojevica działa raczej zupełnie odwrotnie – podczas oglądania go widz przeżywa katusze.

Jeśli chodzi o samą fabułę, to im mniej o niej napiszę tym lepiej. Broń boże nie dlatego, żeby komuś nie psuć niespodzianki. Mając do czynienia z całą aurą kontrowersyjności, która otacza ten film, ktoś zdecydowany się go obejrzeć nie będzie nawet potrzebował zajawki fabuły. Wszyscy wielbiciele gore oraz torture-porn nakręceni na ten film, też powinni dać sobie na wstrzymanie i przygotować się psychicznie na to co ich czeka (zresztą nie będzie kłamstwem, jeśli powiem, że ten film nie jest skierowany do nich). Niektóre sceny w Serbskim Filmie są zupełną nowością w kinie – pewnych rzeczy nie pokazywano przed tym filmem. Spasojevic i jego ekipa przekroczyli granice, których nikt dotąd nie przekroczył. Zastanawia mnie to, w którą stronę pójdzie teraz, ponieważ ten film to jego debiut.

Jeśli chodzi o walory techniczne, jest to naprawdę solidny debiut z udanymi kreacjami aktorskimi – zarówno aktorów pierwszo oraz drugoplanowych. Mocny industrialowo-noisowy soundtrack podkreśla okrucieństwa z jakimi mamy do czynienia na ekranie. Bardzo podoba mi się też sposób w jaki prowadzona jest fabuła w filmie. Widać, ze wszystko zostało przemyślane i dopięte na ostatni guzik. Są jednak sceny, które uznalbym za zupełnie niepotrzebne lub po prostu śmieszne. No ale wszyscy wiemy, że nie ma rzeczy doskonałych.

Serbski Film ciężko komukolwiek polecić. Jest to produkcja której nie obejrzysz z dziewczyną bądź przyjaciółmi. Jeśli jesteś gotów/gotowa na ten film mimo kontrowersji, które go otaczają to muszę przyznać, że robi piorunujące wrażenie, prawdopodobnie zostawia ślad na całe życie.

Reklamy

Jedna odpowiedź to “RECENZJA: Serbski film”

  1. Jaka fabuła w tym filmie? Po 10 minutach wiadomo co stanie się na końcu.Totalne dno dla osób niezrównoważonych psychicznie. Na czele reżyser który, ma wielkie problemy ze swoją seksualnością, wymyślając tak drastyczne sceny.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: